INDEX PROTHERMO PUR

ZÁKLADNÉ TECHNOLOGICKÉ PRAVIDLÁ A APLIKÁCIE SYSTÉMU INDEX PROTHERMO PUR

Úvod
Technologický predpis rieši možnosti použitia a spôsoby aplikácie zateplovacieho systému na ploché a šikmé strechy Index Prothermo Pur, ktorý vyrába spoločnosť Index so sídlom vo Verone (Taliansko). Systém Index Prothermo Pur sa skladá z tepelnej izolácie Thermobase Pur, vrchného asfaltového pásu s ochranným posypom a doplnkov (kotvy, oplechovania atiky, ukončovacie lišty a pod.) Technologický predpis bol vypracovaný podľa údajov a predpisov od výrobcu, spoločnosti Index S.p.A., Castel D´Azzano (VR) 31070, Taliansko.

 

Popis systému
Zateplovací systém INDEX Prothermo PUR je určený na zateplenie existujúcich plochých aj šikmých striech, ale sa dá použiť aj pri novostavbách. Systém sa skladá z troch základných vrstiev: - podkladný parozábranný nopový hydroizolačný pás PROMINENT V (ALU); - tepelná izolácia THERMOBASE PUR v hrúbkach od 30 do 80 mm, štandardne dodávané hrúbky sú 40 a 60 mm; - vrchný SBS, alebo APP bitúmenový pás s keramickým, alebo bridlicovým ochranným posypom.

Thermoabase Pur
-tepelná izolácia Thermobase PUR je na báze tvrdého samozhášavého polyuretanu. Na spodnej strane je asfaltová vrstva, ktorá umožňuje lepšie prichytenie k podkladu (pôvodná hydroizolácia), na vrchnej strane je nakašírovaný modifikovaný asfaltový pás so sklenou alebo polyesterovou nosnou vložkou.
-kašírovaný pás má po stranách presahy, pretavením ktorých dosiahneme kompaktnú podkladnú hydroizolačnú vrstvu. Na kašírovaný pás je možné celoplošne natavovať asfaltové pásy, pričom tepelná izolácia je chránená proti poškodeniu plameňom z horáka.
Thermobase PUR sa dodáva v hrúbkach od 30 do 80mm. Štandardne dodávané hrúbky sú 40 a 60mm. Thermobase PUR v uvedených hrúbkach je dodávaný v roliach o šírke 1m.
-Tepelnú izoláciu je možné prípadne aj kotviť, táto možnosť sa využíva hlavne pri vyšších budovách, kde je kvôli vplyvu vetra doporučené dodatočné prikotvovanie.

Vrchný SBS (alt. APP) bituménový pás s posypom
-vrchný hydroizolačný SBS (alt. APP) modifikovaný pás s farebným keramickým, alebo bridlicovým posypom, určený na celoplošné natavovanie.
-zabezpečuje ochrannú vrstvu celého systému
-odporúča sa používať modifikované pásy o plošnej hmotnosti min. 5 kg/m2 a vyššej a nosnej vložke min. 180g/m2 -najpoužívanejšími druhmi pásov sú Mineral Sirio P 5 kg (APP modifikovaný pás) a Mineral Elastocene P 5,5 kg (SBS modifikovaný pás)