ELASTOCENE

-ELASTOCENE V
-ELASTOCENE P a MINERAL ELASTOCENE P
-ELASTOCENE P/GL

SBS/CO ELASTOMERICKÉ POLYOLEFINICKÉ KOPOLYMÉR-BITÚMENOVÉ HYDROIZOLAČNÉ PÁSY

POPIS:

Pásy ELASTOCENE sú vyrobené z novej, špeciálnej zmesi destilovaného bitúmenu, určeného na priemyselné použitie, s pridanými elastomerickými a polyolefinickými kopolymérmi v pomere. Tieto sú veľmi flexibilné pri nízkych teplotách a teplu odolné a dlho si zachovávajú svoju elasticitu. Tieto pásy majú vynikajúcu priľnavosť a optimálnu flexibilitu s ohľadom na bežné druhy pásov, umožňujú dosiahnuť silnejšie a dlhšie trvajúce spoje.

 

ELASTOCENE sa vyrába v rôznych plošných hmotnostiach s nosnou vložkou zo sklenej rohože, polyesterových vlákien, alebo kombináciou týchto dvoch druhov materiálov. “V” typy pásov sú zosilnené sklenou nosnou vložkou, majú extrémne vysokú rozmerovú stabilitu.

ELASTOCENE P a MINERAL ELASTOCENE P v základnej verzii obsahujú kompozitnú polyesterovú nosnú vložku, stabilizovanú sklenými vláknami v pozdĺžnom smere. Táto vložka je veľmi silná a elastická s optimálnou rozmerovou stabilitou pri vysokých teplotách. Sklené vlákna zabezpečujú minimalizáciu “banánového” efektu (skrivenie pásu pri rozbalení) a kompletne je 2- až 3-krát stabilnejšia než normálna polyesterová nosná vložka.

Pásy ELASTOCENE sú zo spodnej strany pokryté jemnou Flamina fóliou, ktorá sa spáli pri natavovaní.

Výhody pásu ELASTOCENE:

silný a elastický
môže byť použitý počas celého roka
nie je obava, že sa pri skladovaní v letných mesiacoch pásy v rolkách zlepia
ľahko sa odbaľujú v zimných mesiacoch
polyesterová vložka sa v extrémnych teplotách nezmrští po rozbalení, pretože je použitá kompozitná nosná vložka
má veľmi dlhú životnosť a dlhotrvajúcu flexibilitu
podľa skúšky po 28 dňoch vystavenia pásu teplote 80°C bola spracovateľnosť pásu za studena stále 0°C
spoje a zvary sú odolnejšie a silnejšie, než je tomu u ostatných APP pásov, majú tiež oveľa dlhšiu životnosť.

ELASTOCENE P a ELASTOCENE V, pásy bez hrubozrnného farebného minerálneho posypu majú vrchnú stranu pokrytú rovnomerne rozsypaným jemným práškom „talc”.

POUŽITIE:

Pásy ELASTOCENE a MINERAL ELASTOCENE ponúkajú možnosť riešenia rôznych typov hydroizolácií. Sú určené na hydroizolácie všetkých bežných pevných povrchov, plochých, zošikmených a kolmých. Doporučené plochy môžu byť betónové, železobetónové, vydrevnené, príp. plechové. Jedná sa o strechy, základy budov, základové dosky, terasy, parkoviská. Pásy s vrchnou úpravou “Texflamina” sa používajú aj ako parozábrany s výhodou vynikajúcej priľnavosti k lepiacim hmotám pre tepelnoizolačné materiály, ako sú horúci oxidovaný bitumén, lepidlá zo studeného asfaltu a polyuretánové lepidlá. Pre použitie pri izoláciách podzemných garáží sú vynikajúce pásy s nosnou vložkou typu “GL”, ktorá má vysokú odolnosť voči prepichnutiu. Všetky uvedené charakteristiky predurčujú pásy ELASTOCENE na multifunkčné použitie pri náročných hydroizoláciách v stavebníctve.